PAVASARIO SODYBA įsikūrusi Ukmergės raj. Žemaitkiemyje nuo Vilniaus nutolusi 80 km. nuo Ukmergės 18 km. Šalia teka Plaštakos, Girnės, Zizdros ir kiti upeliai. Pietvakariuose teka Siesarties, šiaurės vakaruose Šventosios upės. Žemaitkiemio vietovės pasižymi ne tik gausa upių ir upelių, bet ir gausa ežerų su nepakartojamu kraštovaizdžiu, nes ribojasi su Molėtų ir Anykščių savivaldybėmis.

Kraštas įspūdingas ne tik upelių gausa, bet ir ežerų gausa - Žemaitkiemio ežeras nuo sodybos nutolęs 500 m. su sutvarkyta bei puikia  pakrante, lieptu, persirengimo kabina, netoli ir lengvai pasiekiami ir kiti ežerai - Kliepšių, Alaušo (Balninkų).

Miškai neatsiejama vietovės kraštovaizdžio dalis - Žemaitkiemio, Medinių, Kopūstelių, Valų. Valstybinis Plaštakų hidrografinis draustinis užimantis apie 40 ha plotą, taip pat yra dalis Siesarčio hidrografinio draustinio, kuriame saugomas Siesarties upės slėnio kraštovaizdis su raiškiomis erozinėmis formomis, žiobrių nerštavietėmis. Ukmergės rajono dvarai pastaruoju laikotarpiu tapo traukos centrais, šiuo metu aštuoni atviri turistams.

Šią vietovę mėgsta ir renkasi ramaus/pažintinio ir aktyvaus poilsio BAIDARIŲ mylėtojai. Maršrutai vingiuotomis ir srauniomis upėmis nepaliks abejingų. 

                                         

                     ČIA GERA SUGRĮŽTI